Szukaj Pokaż menu

Pokolorowane zdjęcia z pól walk pierwszej wojny światowej

48 036  
230   33  
Nadanie kolorów zdjęciom z wojny sprzed 100 lat powoduje, że wydaje się ona nam bliższa i łatwiej nam wczuć się w przeżycia żołnierzy, którzy w niej walczyli.

#1.

Dziki kot inny niż pozostałe

71 130  
456   36  
Manul jest niedużym dzikim kotem żyjącym w Azji. Wyróżnia go to, że jest łowcą dziennym, a noce przesypia, więc ma zupełnie nie-kocie oczy z okrągłymi źrenicami. Ale zupełnie jak zwykły kot potrafi na zdjęciu wyjść jak skończony idiota.

#1.

Cheerleaderka, która została komandosem

74 389  
236   45  
Dziś 25-letnia Rachel Washburn skończyła uniwersytet Drexel w Filadelfii w stanie Pensylwania dzięki stypendium uzyskanemu od armii. Po studiach rozpoczęła służbę w armii USA, w czasie której podobnie jak były gitarzysta Nirvany trafiła do Afganistanu.

#1.

W czasie studiów Rachel przechodziła kurs oficerski, a jednocześnie była cheerleaderką. Dziewczyna dostała stypendium w ramach programu ROTC, w którym studenci w czasie studiów poza normalnym programem zająć przechodzą też szkolenie oficerskie, również w czasie letnich wakacji. Jako studentka Rachel była cheerleaderką futbolowej drużyny swojej uczelni, a później udało jej się dostać do zespołu dopingującego drużyny Philadelphia Eagles grającego w zawodowej lidze NFL.

#2.


Po skończeniu studiów porzuciła kolorowe pompony i kusą spódniczkę na rzecz karabinu i szarego munduru. Pani porucznik odbyła dwie tury w Afganistanie, gdzie służyła w Grupie Wsparcia Kulturowego Armii (ang. Army's Cultural Support Team), której zadaniem jest wsparcie działań Sił Specjalnych w sytuacjach, gdy żołnierze wchodzą w interakcję z kobietami i dziećmi. Z powodów kulturowych afgańskie kobiety nie mogą rozmawiać z obcymi mężczyznami i w takich sytuacjach kobiety służące w ACST przychodzą z pomocą.

#3.


Taka służba niesie za sobą wiele wyzwań i niespodzianek. Zwykle ogranicza się do rozmów czy uspokajania zdenerwowanych żon, ale porucznik Washburn wspomina też, że pomagała przy porodzie dziecka w jednej z wiosek w czasie burzy śnieżnej, kiedy instrukcje w sprawie postępowania otrzymywała przez radio z bazy od lekarza.

#4.


W czasie swoich trzech lat służby Washburn została odznaczona Brązową Gwiazdą, Medalem Pochwalnym (ang. Army Commendation Medal).

#5.


Aktualnie porucznik Washburn służy w Fort Stewart w Georgii jako dowódca plutonu.

#6.


PS: No dobra, komandosem jak komandosem, nie przesadzajmy, ale skoro media mogą tak nazywać każdego spadochroniarza, to ja też mogę. Panna Washburn jak by nie patrzeć służyła w siłach specjalnych i zaliczyła kursy Air Assault (działania ze śmigłowców) i spadochronowy oraz brała udział w walce, o czym świadczy Combat Action Badge, więc dwóch lewych rąk nie ma.

#7.



#8.



#9.



#10.



#11.



#12.



#13.



#14.


236
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Dziki kot inny niż pozostałe
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Ludzie, którzy mieli niesamowitego farta
Przejdź do artykułu Tego alegrowicza pewien oszust z Nigerii zapamięta na bardzo długo
Przejdź do artykułu 12 faktów o pasie cnoty. Rzeczywistość była dość brutalna
Przejdź do artykułu Jak się grało w sieci w Quake II w 1998 roku
Przejdź do artykułu Typowe matki w akcji - jak tu ich nie kochać?
Przejdź do artykułu Naukowe dylematy niezbyt rozgarniętych internautów
Przejdź do artykułu Liczniki i kokpity w samochodach, które wyprzedziły swoje czasy
Przejdź do artykułu Z takimi kranami chciałoby się zamieszkać w łazience
Przejdź do artykułu 23 oznaki tego, że niestety jesteś już dorosły

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą